• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

SİVEREK’TE KORONAVİRÜS UYARI VE DENETİMLERİ SÜRÜYOR

SİVEREK’TE KORONAVİRÜS UYARI VE DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Belediyemizce koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçede bulunan esnaf ve vatandaşlar önlemler konusunda uyarıldı.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile ilçede bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının da katıldığı denetimlerde esnaf ve vatandaşlar, alınan koronavirüs tedbirlerine uymaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarının hatırlatıldığı denetimlerde iş yerleri sahipleri ve vatandaşların kurallara uyup uymadığı kontrol edildi.

Salgının yayılmasının önüne geçilmesi amacıyla alınan tedbirlere uymanın önemi anlatılırken kurallara uymayanlara idari para cezası uygulanacağı hatırlatıldı.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, son dönemde artış gösteren salgının kontrol altına alınması amacıyla denetimlerin aralıksız sürdürüldüğü belirtildi.

Halk sağlığının korunması ve koronavirüsün kontrol altına alınmasının öneminin hatırlatıldığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Son aylarda artış gösteren vakalara karşı halkımızın sağlığını korumak amacıyla tün önlemler alınmaktadır. Sürdürülen denetimler kapsamında maske, mesafe ve hijyen kurallarının önemi anlatılmakla birlikte kurallara uyulması amaçlanmaktadır. Unutulmamalıdır ki koronavirüs alınan önlemlerden daha güçlü değildir.”

Koronavirüs salgını nedeniyle tedbir amaçlı vatandaşların mecbur kalmadıkça evden çıkmaması gerektiğinin hatırladığı açıklamada çıkıldığı takdirde tedbir alınmasının önemine vurgu yapıldı.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2020 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü