• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

SİVEREK'TE ZABITA OKUL KANTİNLERİNİ DENETLEDİ

SİVEREK'TE ZABITA OKUL KANTİNLERİNİ DENETLEDİ

Siverek Belediyesi, ilçedeki okul kantinlerinde öğrencilerin sağlığını korumak amacıyla denetimlerini artırıyor.

Öğrencilerin beslenme alışkanlıklarının ve sağlığının önemli olduğunun bilincinde olan Siverek Belediyesi, bu kapsamda kantinlerdeki denetimlerini sıklaştırdı.

Zabıta Müdürlüğü, özellikle okul kantinlerinde hijyen kurallarının ve gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla titizlikle denetim yapıyor. Denetimler sırasında öğrencilere sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda bilgi verilerek, doğru beslenme alışkanlıklarının kazandırılması hedefleniyor.

Kantin işletmecilerine satılan ürünlerin son kullanım tarihinin önemini anlatan zabıta ekipleri, hijyene dikkatli olunması yönünde uyarılarda bulundu.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, öğrencilerin sağlığının her şeyden önemli olduğu belirtilerek, "Zabıta Müdürlüğümüzün yürüttüğü denetimlerle, okul kantinlerinin hijyen ve gıda güvenliği standartlarına uygunluğunu sağlamayı hedefliyoruz. Öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde beslenmelerini sağlamak, onların geleceğine yatırım yapmaktır. Bu konuda belediyemiz ve diğer kamu kurumları iş birliği içerisinde çalışıyor." denildi.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2024 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü