• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

BAŞKAN ÇAKMAK, ÜRETEN GİRİŞİMCİ KADINLARLA BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN ÇAKMAK, ÜRETEN GİRİŞİMCİ KADINLARLA BİR ARAYA GELDİ

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, girişimci ve üreten kadınlar buluşmasına toplantısına katıldı.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Siverek Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi bünyesindeki üreten kadınlarla buluşma toplantısı düzenledi.

Tarihi Paşa Konağı Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda Siverekli kadınların istihdama daha fazla katılması ve üretim arttırılması ele alındı.

Toplantıda konuşan Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, üreten girişimci kadın sayısının gün geçtikçe arttığını dile getirdi.

Başkan Çakmak, kadın girişimcilerin ve üreticilerin ilçenin ekonomik ve sosyal kalkınmasına önemli katkılar sağladığını vurguladı. Ayrıca, kadınların iş dünyasındaki varlığının desteklenmesi gerektiğini belirterek, bu tür buluşmaların önemini vurguladı.

Belediye olarak kooperatifin kurulmasına öncü olduklarını aktaran Çakmak, "Özellikle girişimci kadınlarımızın sayısının artması ve istihdamda daha fazla yer almaları kentimizin ekonomisi açısından büyük önem arz ediyor." dedi.

Başkan Ayşe Çakmak, girişimci ve üreten kadınları destekleme sözü vererek, ilçenin ekonomik büyümesine katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmek için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2024 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü