• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

TARİHİ SERAP ÇEŞMESİ RESTORE EDİLECEK

TARİHİ SERAP ÇEŞMESİ RESTORE EDİLECEK

Siverek Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesince hazırlanan proje kapsamında tarihi olduğu değerlendirilen Serap Çeşmesi aslına uygun restore edilecek.

Belediye Başkanı Ayşe Çakmak'ın girişimiyle bir süre önce projesi tamamlanan Serap Çeşmesi'nde kısa sürede çalışma başlatılacak.

Kale Mahallesi Gerger Caddesi'nde bakımsızlık nedeniyle atıl durumda kalan çeşmenin aslına uygun restore edilmesi için Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince hazırlanan proje onaylandı.

Restorasyon çalışmasının Ocak ayında tamamlanması planlanırken çeşmede dinlenme alanları ve banklar yer alacak.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Bakımsızlık nedeniyle sık sık eleştiri konusu olan ve tarihi olduğu değerlendirilen Serap Çeşmesi'nde Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak'ın girişimiyle restorasyon çalışmalarına başlanacaktır. Çeşme, Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzün koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi ile yürütülecek çalışmalarla aslında uygun olarak restore edilerek halkımızın hizmetine sunulacaktır. Şehrimizdeki tüm tarihi yapılara sahip çıkmaya devam edeceğiz."

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2024 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü