• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

SİVEREK BELEDİYESİ SERA'DA SEBZE ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTIRIYOR

SİVEREK BELEDİYESİ SERA'DA SEBZE ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTIRIYOR

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak'ın girişimleri sonucunda kurulan Siverek Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifindeki seralarda sebze çeşitliliği genişletiliyor.

Kurulduktan bu yana kadın istihdamına büyük katkı sağlayan seralarda daha önce domates ve salatalık üretimi yapılırken salatalık'ın son ürününü toplayan kadınlar yeni ürünlerin ekimine başladı.

Serada son hasadın ardından kadınlar tarafından yeni ürün olan brokoli, karnı bahar, roka, maydanoz ve tere sebze ekimi yapıldı.  

7 serada kış mevsimine uygun sebzelerin ekilmesiyle ilgili çalışmalar başlatılırken serada yeni ürünlerin ekimine hazırlık amacıyla söküm ve temizleme çalışmaları da sürüyor.

Kadın İstihdamının artırılmasına yönelik çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Siverek Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi koordinatörü Seval Avcı şunları kaydetti. ''Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak'ın önderliğinde kurulan kadın kooperatifimizin seralarında sebze ürünlerinin dördüncü hasadı gerçekleştirilmektedir. Kadın istihdamının artırılmasına yönelik yeni ürünlerimizin de ekimini gerçekleştiriyoruz, şuanda son hasadımızın ardından yeni ürün olan brokoli, karnı bahar, roka, maydanoz ve tere sebze ekimi yapılmaktadır. Kadınlarımızın her zaman istihdama katkı sağlaması adına desteklerini bizden esirgemeyen Başkanımıza teşekkür ediyoruz'' dedi.

 

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2024 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü