• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

ADIYAMANLI ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN ÇAKMAK'A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

ADIYAMANLI ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN ÇAKMAK'A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Adıyaman Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri 6 Şubat depreminde Adıyaman'a desteklerini esirgemeyen Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak'ı ziyaret ederek teşekkür mesajlarını ilettiler.

Belediye Sosyal tesisleri Cudi paşa konağında öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Başkan Çakmak Adıyaman'dan gelen misafirleri ağırladı.

Öğretmen ve öğrenciler Başkan Çakmak'a karanfil takdim ederek 6 Şubat depreminden bu yana Siverek olarak verdikleri desteklerden dolayı minnettar olduklarını belirttiler.

Adıyaman Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ömer Turan ziyaretle ilgili yaptığı konuşmada şunları kaydetti. ''Bugün Siverek halkının 6 Şubat depreminde bize göstermiş olduğu teveccühünden ötürü Siverek'teyiz, öğretmen ve öğrencilerimizle gelerek Başkanımızı ziyaret ettik. Biz depremde Siverekli annelerimizin evinde pişirdiği ekmeği yedik, ilk olarak Siverek'ten gelen montlarla ısındık, kocaman yürekli Siverekli annelerin ellerinden öpüyorum. Depremin ilk günlerinden bu yana bizleri yalnız bırakmayan Başkanımıza teşekkür ediyorum'' dedi.

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak İse şunları kaydetti. ''Adıyaman'dan buralara yürekleriyle birlikte vefalarını getiren Siverek'e vefasını gösteren çok değerli hocalarım ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Özellikle hepimize geçmiş olsun hepimiz aynı coğrafyanın insanları aynı kaderin cilvesini yaşayan vatandaşlar olarak özellikle 6 Şubat depreminde Adıyaman'ın gönlümüzde bıraktığı o yarayla birlikte biz Siverekliler olarak hemşerilerimiz ve kardeşleriniz olarak aslında olması gereken tabloyu gerçekleştirdik. İnanın ne bir eksik ne bir fazlası vardı, dokunduğumuz ellere yardım ulaştırdığımız kişilerden nasıl bir geri dönüş olduğunu kendi gözlerimle şahit oldum. Bu zorlukları elbirliğiyle Allah'a çok şükür atlatacağız, çok kayıplarımız oldu canlarımız gitti bunun yanı sıra takdiri ilahiye 'de inanıyoruz. Ben göstermiş olduğunuz bu güzellik için bizim yaptığımızın yanında artı bir değer olduğunu düşünüyorum siz bu güzel sahneyi bize yaşattığınız içinde yeni nesil arkadaşlarımızın ve kardeşlerimiz bu duyguları unutmayın. Kardeşlik duygularını unutmayın. Merhamet edinilebilecek en büyük zenginliktir kardeşlik ha keza yine öyledir. Sizlerle inşallah daha güzel yarınlarla daha güzel günlerde hep bir arada oluruz. Siverek ve Adıyaman kardeşliği inşallah 6 Şubattan sonrada tarihe bir not düşerek daha da uzun yıllar devam eder. Bizi ihya ettiniz bizi mutlu ettiniz şereflendirdiniz bizim yaptığımızın mislisini yaptınız sizlerle gurur duyuyorum tanıştığımdan dolayı da mutluluk duyuyorum'' dedi.

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Başkan Çakmak herkese ziyaretten dolayı gönülden teşekkür ederek öğretmen ve öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.

Ziyaretin ardından hatıra fotoğrafı çekildi.


Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2024 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü