• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

KADIN İSTİHDAMINA YÖN VEREN SERALARDA HASAT SÜRÜYOR

KADIN İSTİHDAMINA YÖN VEREN SERALARDA HASAT SÜRÜYOR

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak'ın girişimleri sonucunda kurulan 7 sera Kadın istihdamına büyük katkı sağlarken, üretimine ise mevsim gözetmeksizin devam ediyor.

Siverek Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifine bağlı seralarda sebze çeşitliliğinin yanı sıra kış mevsimine bağlı olarak ürün çeşitliliğini genişletiyor.

Kadın istihdamına büyük katkı sağlayan seralarda mevsim şartlarına uygun daha önce domates ve salatalık üretimi yapıldı. Kadınlar tarafından bir süre önce brokoli, karnı bahar, roka, maydanoz ve tere ekimi yapılmıştı.

7 serada kış mevsimine uygun sebzelerden Roka ve maydanoz hasadına başlayan kadınlar çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Kadın İstihdamına büyük katkı sağlayan seralarda mevsim gözetmeksizin çalışmaların devam ettiğini belirten Siverek Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi koordinatörü Seval Avcı şunları kaydetti. ''Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak'ın destekleriyle açılmış olan 7 adet seramızda mevsim gözetmeksizin Siverek Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifimiz üretimlerine devam etmektedir. Şuan Roka, maydanoz, tere, karnı bahar ve brokoli ekimi yapılmış olup roka ve maydanoz hasadına başlanmış bulunmaktadır, aynı zamanda seramız şehir ekonomisine katkı sağlayıp kadın istihdamına yön vererek çalışmalarına devam etmektedir. Yeni hasadımız hayırlı olsun'' dedi.


Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2024 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü