• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

Siverek’te açık hava sineması keyfi başladı

Siverek’te açık hava sineması keyfi başladı

Siverek Belediyesi, sıcak geçen yaz akşamlarında ilçe sakinlerine keyifli anlar yaşatmak amacıyla açık hava sineması etkinlikleri başlattı.

Belediye Başkanı Ali Murat Bucak’ın etkinliklerin arttırılması talimatı üzerine harekete geçen Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü, çeşitli etkinlikler düzenlemeye başladı.

Bir süre önce her mahallede açık hava konserleri düzenleyen Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü, konserlerin yanı sıra açık hava sineması etkinlikleri düzenliyor.

Kent merkezindeki Ofis Park’ta organize edilen etkinliklerin ilk gösteriminde renkli ve eğlenceli bir animasyon filmi ile gerçekleşti.

Etkinlik kapsamında gösterimi yapılan “Rafadan Tayfa Göbeklitepe” animasyon filmini yüzlerce vatandaş çocuklarıyla birlikte izleyerek keyifli vakit geçirdi.

Film, özellikle çocuklar ve gençler tarafından ilgiyle karşılanırken, sinema tutkunları ise yoğun ilgi gösterdi.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“İlçe halkımıza kültürel ve sosyal etkinliklerle renkli ve keyifli anlar yaşatmak istedik. Açık hava sineması etkinlikleri, hem sinemaseverler için güzel bir deneyim sunarken hem de ailelerin bir arada vakit geçirebileceği bir ortam oluşturuyor. Önümüzdeki süreçte kültürel etkinliklerimiz artarak devam edecek.”

Filmi çok beğendiğini söyleyen Serkan Buzcu, ilk defa açık hava sinemasına katıldığını ve çok sevindiğini söyledi.

Etkinlikler için Başkan Bucak’a teşekkür eden Ali Buzcu, “Çocuklarımızla beraber gelip sıcak bir yaz gecesinde hem film izledik, hem eğlendik. Gün içerisinde sıcaklar nedeniyle çocuklarımızı pek dışarı çıkaramıyoruz ki bu tür etkinlikler onlar içinde iyi oluyor. Açık havada çok güzel bir etkinlik oldu ve mutlaka devamını bekliyoruz. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2024 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü