• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

SİVEREK BELEDİYESİ AFETLERE KARŞI HAZIRLIKLARINA DEVAM EDİYOR

SİVEREK BELEDİYESİ AFETLERE KARŞI HAZIRLIKLARINA DEVAM EDİYOR

Siverek Belediyesi olası afetlere karşı 6 gün süren eğitimlerini gerçeğini aratmayan tatbikatla tamamladı.

Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın afetlere karşı ekip kurulması talimatı üzerine İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü harekete geçti.

Çalışmalar kapsamında Şanlıurfa AFAD Müdürlüğünce Siverek Belediyesi çalışanlarına yönelik 6 günlük teori eğitimi verdi.

Eğitimlerde arama, kurtarma ve tarama faaliyetleri konusunda eğitim alan Siverek Belediyesi çalışanları, olası afetlere karşı hazırlıklarını tamamlandı.

Son olarak Fen İşleri Müdürlüğü şantiye alanında düzenlenen tatbikata katılan ekipler, gerçeğini aratmayan senaryo ile eğitimi tamamladı.

Tatbikatta dinleme yapan belediye ekipleri, enkazda canlı aradı, çıkarılan yaralılar sağlık ekiplerine teslim edildi.

Fen İşleri Müdürlüğü harita teknikeri Adem Öztürk, Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın afetler konusundaki hassasiyetini dile getirdi.

Hazırlıklar kapsamında 6 günlük eğitim aldıklarını belirten Öztürk, “AFAD ekiplerince belediyemiz ekiplerine arama kurtarma faaliyetleri konusunda eğitimler verildi. Ekiplerimiz afet anında neler yapılması gerektiği konusundaki eğitimlerinin ardından bugün de tatbikata katıldı. Siverek Belediyesi olarak olası afetlere karşı hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Eğitime katılan çalışanlara AFAD tarafından katılım belgesi verileceği belirtildi.

Siverek Belediyesi olası afetlere karşı bir süre önce bölgede ilk olarak afet tırı hazırlamıştı.


Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2024 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü