• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

SİVEREK’TE GERÇEĞİNİ ARATMAYAN YKS DÜZENLENDİ

SİVEREK’TE GERÇEĞİNİ ARATMAYAN YKS DÜZENLENDİ

Siverek Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için gerçeğini aratmayan bir deneme sınavı düzenledi.

Kültür Müdürlüğü bünyesinde faaliyet yürüten Ramazan Acarlar Gençlik Merkezi’nde YKS’ye hazırlanan öğrencilere yönelik hafta sonu deneme sınavı yapıldı.

Gazipaşa İlkokulu’nda düzenlenen sınava yaklaşık 200 öğrenci katılırken girişlerde sıkı önlemler alındı.

Deneme sınavı, öğrencilerin sınav stresini azaltmak ve gerçek sınav öncesi tecrübe kazanmalarını sağlamak amacıyla yapıldı.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, insan odaklı düşünülen sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak eğitimin daima ivedi olarak ele alındığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Ramazan Acarlar Gençlik Merkezi’nde devam eden kurslarımıza katılan öğrencilerimize yönelik başlatılan deneme sınavlarının sonuncu hafta sonunda düzenlenmiştir. Bugüne kadar 35 deneme sınavı yapılarak öğrencilerimize gerçek sınav psikolojisini yaşatmak ve stres seviyelerini asgari düzeye indirmek amacıyla prova mahiyetinde tamamlanmıştır. Belediye Başkanımız Ali Murat Bucak’ın talimatları doğrultusunda bundan sonraki süreçte de geleceğimizin teminatı gençlerimizin eğitim ve öğretimini desteklemeye devam edeceğiz.”


Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2024 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü