• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

SİVEREK’TE İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

SİVEREK’TE İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

-Siverek Belediye Başkanı Ali Murat Bucak, “Kazanan Siverek olsun.” dedi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçiminin ardından Siverek Belediyesi ilk meclis toplantısının birinci oturumu tamamlandı.

Belediye Başkanı Ali Murat Bucak başkanlığında Tarihi Paşa Konağında saat 14.00’de düzenlenen toplantıya meclis üyeleri, birim müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Başkan Ali Murat Bucak, tüm meclis üyelerini tebrik ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Siverek halkının hizmet beklediğini belirten Bucak, “Önümüzdeki süreçte Siverek için geçmiş dönemde yapılan hizmetlerden daha fazla ve daha kaliteli hizmetler sunabiliriz. Biz elimizden geleni yapacağız, meclis üyelerimiz de bizlere hem fikirleriyle hem destekleriyle hizmet noktasında birlik içerisinde hep beraber hareket ederiz. Değerli meclis üyeleri bayağı hareketli ve zor bir seçim süreci atlattık, şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki bu seçimin kazananı Siverek’tir. İnşallah bu sonuç daha hayırlı olur, netice itibari ile birimiz burada Siverek‘in hizmetleri ve devletin devamlılığı için birisi oturacaktı. Bıçak sırtında bir seçim, zor bir seçimdi ama inşallah hizmet noktasında Siverek‘e daha faydalı oluruz. O yüzdendir ki bu seçimin kesinlikle kaybedeni olmadığı gibi kazananı şehrimiz olmuştur. Meclisimiz şu an farklı partilerden oluşuyor ancak benim sizlerden istirhamım herkes parti rozetini bir kenara bıraksın, Siverek için yapılması gereken en önemli hususlar neler ise hizmetler neler ise onlara göre proje yaparak yolumuza devam edelim, kazanan da Siverek olsun.” dedi.

Konuşmaların ardından kurulan Bucak başkanlığındaki geçici divan heyeti daimi meclis kâtiplerini gizli oylama seçti.

Meclis 1. ve 2. Başkanvekillerinin belirlenmesinin ardından Belediye Daimi Encümen adayları gizli oylama ile belirlendi.

Tarihi Kentler Birliği temsilcisinin belirlenmesinin ardından 1. oturum tamamlandı.

Meclis üyeleri 2. oturumun ise Salı günü olmasına karar verdi.


Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2024 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü